Jeśli zdarzyło Ci się utracić jeden lub kilka zębów, istnieje rozwiązanie Twojego problemu – uzupełnienie braków. Sposobem na rozwiązanie tej sytuacji są implanty, dzięki którym odzyskasz wiarę w siebie, człowiek liczy przecież na możliwie dobry komfort życia. Każdy ubytek w uzębieniu warto jak najszybciej uzupełnić ponieważ brak choćby pojedynczego zęba nie pozostaje bez wpływu na cały mechanizm gryzienia.

Implanty są gwarancją stuprocentowej funkcjonalności oraz estetyki uzębienia. Dzięki zastosowaniu wszczepów znika potrzeba szlifowania lub piłowania otaczających lukę, zdrowych zębów. Zarówno pojedyncze braki w uzębieniu jaki i duże luki mogą być odbudowane dzięki implantom. Do zdecydowanych zalet zastosowania implantów należą:

  • Możesz jeść wszystko, na co tylko masz ochotę!
  • Nie boisz się wstydliwych sytuacji (jak w przypadku protezy), możesz uśmiechać się i rozmawiać bez skrępowania.

 

Implanty dają Ci poczucie, że są Twoimi prawdziwymi zębami, dzieje się tak dzięki silnemu „zakorzenieniu”.

Zęby zbudowane na wszczepach są nie do odróżnienia od zębów naturalnych. Metody implantacji systemu Branemark są, udokumentowane od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku u ponad miliona pacjentów.

Dlaczego implanty?

  • W przypadku pojedynczych braków zębów oszczędzamy zęby ,które w przypadku klasycznej protetyki muszą, być nieodwracalnie oszlifowane.
  • W przypadku całkowitego braku uzębienia są, jedynym rozwiązaniem ułatwiającym ustabilizowanie dolnej protezy lub pozwalają, jej całkowicie uniknąć jeśli zastosujemy mosty na implantach.

Przeciwwskazania
Nie każdy może być poddany zabiegowi implantacji. Nie powinno zakładać się implantów:

  • U osób z zaawansowana, paradontoza,, naganna, higiena, jamy ustnej
  • U osób z nieustabilizowana, cukrzyca,(utrudnione gojenie, wolniejsza integracja implantu z kością
  • U nałogowych palaczy(palenie tytoniu zwiększa ryzyko odrzutu czterokrotnie)
  • U osób po chorobach nowotworowych lub innych chorobach wyniszczających organizm, oraz po radioterapii okolicy twarzoczaszki
  • U osób chorych na osteoporozę, choroby krwi, stany zapalne kości

Rutynowo przed decyzja, o implantacji Lekarz ocenia zdjęcia radiologiczne okolicy szczęk, a pacjent proszony jest o wykonanie badan ogólnych krwi. Dopiero wtedy lekarz podejmuje decyzję o wszczepieniu implantów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – takim samym jak standardowe znieczulenie w trakcie leczenia zębów.
Implanty to nowoczesna metoda uzupełniania brakującego uzębienia. Zyskuje ona coraz szersze zainteresowanie, które wynika z jej niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim implanty są najtrwalszym i aktualnie najdoskonalszym zamiennikiem naturalnych zębów i wypełniaczem braków.

W życiu – jak wiadomo – piękny uśmiech jest bardzo pomocny, dzięki niemu czujemy się pewniej. Luka w uzębieniu wpływa oczywiście na estetykę, ale także na komfort spożywania posiłków i sposób wymowy. Stosując implanty zlikwidujemy wszystkie negatywne skutki braku zębów oraz pozbędziemy się zahamowań i kompleksów.

Wygląd implantów nie różni się od wyglądu naturalnych zębów, często prezentując się nawet lepiej. Dzięki śrubie wykonanej z tytanu, implant idealnie łączy się z kością szczęki. Wszczep zastępuje w ten sposób prawdziwy korzeń zębowy dając możliwość osadzenia na nim korony.

Implanty są polecane wszystkim posiadającym braki uzębienia – zarówno pojedyncze jak i rozległe.
Laserdent to gwarancja pięknego uśmiechu, który zapewnimy Ci w przyjemnej atmosferze komfortu i relaksu.