Stomatologia, jak każda inna dziedzina medycyny ewoluuje w bardzo szybkim tempie. Stale dąży się do udoskonalenia istniejących metod, wprowadzenia nowych, zwiększenia skuteczności, skrócenia czasu leczenia oraz, co ważne, do całkowitego wyeliminowania bolesności zabiegów. Laserdent to miejsce, w którym nieustannie wdrażamy najnowocześniejsze technologie,  a innowacyjnym rozwiązaniem jest ozonoterapia firmy Kavo.

Ozonowanie opiera się na naturalnych zdolnościach odtwórczych tkanek zęba. Aparatura do tego typu zabiegu ma bardzo proste działanie. Tlen z powietrza pobieranego przez aparat, w jego wnętrzu zamieniany jest w ozon.

Ozon podaje się za pomocą specjalnego rękawa wprost na trawione próchnicą obszary zęba.  Terapia tego typu działa bardzo silnie utleniająco, prowadząc tym samym do całkowitej eliminacji bakterii (ocenia się, że już po 10 sekundach ozon zabija 99 proc. bakterii próchnicotwórczych). Można powiedzieć,  że w stomatologii nastała era ozonu.

Przy niewielkich ubytkach eliminujemy całkowicie „borowanie zębów”. Z powodzeniem leczymy ozonem afty nawracające. Ozon uzupełnić może leczenie kanałowe zębów,  gdyż  eliminuje florę bakteryjną z kanałów korzeniowych. U dzieci ozonowanie świeżo wyrżniętych zębów może całkowicie wyeliminować zabiegi lakowania czy fluoryzacji zębów.

Laserdent to miejsce,  w którym wszelkie zmiany chorobowe zostaną wyleczone bezboleśnie i skutecznie. Serdecznie zapraszamy! Więcej o zaletach ozonu w stomatologii można przeczytać na oficjalnej stronie producenta czyli Kavo Polska